pn-pt 8:00 - 16:00
Zmień język

Bezpłatna wysyłka od 199 zł

wyszukiwarka zaawansowana

Narum Śmietana+N, 5 saszetek

5FCD-227E4 Produkty
Cena: 29,90 zł 29.90
Dostępność: 34157 szt.
ilość szt.
14 dni na zwrot kupujesz u producenta

Opis produktu

Narum Śmietana+N, 5 saszetek

Skład:

Jedno opakowanie zawiera 1 jednostkę suchego fermentu w celu przygotowania 1 litra śmietany.

Właściwości:
Zakwaska do śmietany to fermentowany produkt mleczny, który jest śmietaną, fermentowaną z użyciem bakterii kwasu mlekowego. Streptococcus thermophilus st.5, Lactococcus lactis subsp. cremoris,
Lactococcus lactis subsp. lactis (Str.diacetilactis), Lactobacillus salivarius, Lactobacillus delbruckii subsp. Bulgaricus. W wyniku fermentacji mlekowej dochodzi do zmiany (rozszczepienia na mniejsze łańcuchy) białek mleka, dzięki czemu Narum Śmietana jest lepiej przyswajana przez organizm ludzki niż śmietana.

Sposób przygotowania:
1. Ważnym warunkiem przygotowania produktu wysokiej jakości są czyste naczynia. Wszystkie naczynia, które zostaną użyte do przygotowania śmietany, należy oblić wrzątkiem lub wysterylizować na przykład parownikiem.

2. 1L. śmietanę (najlepiej 20%) gotować przez kilka minut i ochłodzić do 34-35°C.

3. Rozpuść zawartość jednej saszetki w 50 ml ciepłej wody (34-35°C) i dodaj do śmietany.

4. Wlać do pojemnika w celu dojrzewania:

4a. Użyj jogurtnitsy. Wlać gotowy produkt do pojemnika na jogurt i pozostawić włączony przez 10-12 godzin. Po tym czasie wyjmij słoiki z jogurtu i włóż do lodówki. Produkt będzie gotowy po schłodzeniu.

Warunki przechowywania:

Zakwaska do śmietany powinna być przechowywana w suchym, ciemnym miejscu w temperaturze nie wyższej niż + 8°C, do 2 tygodni w temperaturze do + 30°C

Okres przydatności do zużycia: 2 lata

Jeżeli jesteś zainteresowany stroną producenta zapraszamy na: http://mynarine.am

Opinie (4)

23 stycznia 2020
Arrow Right

1. Czy można zakwaske dla śmietany zastosować do mleka , czy musi być to śmietana ( ile % tłuszczu ? ). 2. Czy można przed przygotowaniem nastawu mieszać ze sobą różne zakwaski ( np tę do śmietany pół na pół z tą do mleka zsiadłego , albo z 1-2 kapsułkami NARIMAX forte ) ? 3. Czy bakterie prawidłowo sie namnożą - chodzi mi o wzbogacenie składu przygotowywanego napoju. 4. Czy jeśli do nastawu dodałabym kilka kapsułek NARIMAX forte to bakteria E coli się namnoży ? Pozdrawiam Narine; O bakteri Coli namnażaniu nic mi nie wiadomo - jednak porzeba by z 6-8 kapsułek , mozna mieszać - sam wykonywałem takie mieszanki - super sami i kosystencje wychodzą :)

27 stycznia 2020
Arrow Right

Dzięki. Czyli rozumiem ,że wszystkie bakterie ze zmieszanych zakwasek mają szansę namnożyć sie w mleku. Pozdrawiam Narum; nie tyle że mają ale się namnazają i wychodzi super produkt, robię go czasami dla odmiany dla zsiadłego mleka Narum :)

6 maja 2020
Arrow Right

Witam, na jaką temperaturę należy ustawić jogurtownice żeby śmietaną dojrzała ? Narum; Sposób przygotowania: 1. Ważnym warunkiem przygotowania produktu wysokiej jakości są czyste naczynia. Wszystkie naczynia, które zostaną użyte do przygotowania śmietany, należy oblić wrzątkiem lub wysterylizować na przykład parownikiem. 2. 1L. śmietanę (najlepiej 20%) gotować przez kilka minut i ochłodzić do 34-35°C. 3. Rozpuść zawartość jednej saszetki w 50 ml ciepłej wody (34-35°C) i dodaj do śmietany. 4. Wlać do pojemnika w celu dojrzewania: 4a. Użyj jogurtnitsy. Wlać gotowy produkt do pojemnika na jogurt i pozostawić włączony przez 10-12 godzin. Po tym czasie wyjmij słoiki z jogurtu i włóż do lodówki. Produkt będzie gotowy po schłodzeniu.

18 maja 2020
Arrow Right

Tyle to wiem ale nie napisaliście jak już jest wlana smietana do jogurtownicy to na jaka temperaturę ustawić ja na 12 godzin.35 stopni czy 39-42 jak w zsiadłym mleku. Narum= około 40 stopni jak w zsaiadłym mleku :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl